2 مرداد 1396

درس خواندن به طعم میوه های تابستان

مولف: فاطمه رفیعی   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

درس خواندن به طعم میوه های تابستان

درس خواندن به طعم میوه های تابستان

.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

بعضی از دانش‌آموزان تابستان را فصل استراحت می‌دانند و برنامه‌ای برای درس خواندن ندارند، اما بسیاری از دانش‌آموزان نیز تابستان را فرصت خوبی می‌دانند تا علاوه بر مرور درس‌های سال گذشته، نگاهی به درس‌های سال آینده داشته باشند. کنکوری‌ها بهتر می‌دانند که یک روز در تابستان چه ارزشی دارد. اگر می‌خواهید ارزش یک روز تابستان را بدانید، آن را از یک دانش‌آموز کنکوری که یک روز تا کنکورش باقی مانده، بپرسید.

اگر شما در سال‌های قبل تجربه‌ی درس خواندن در تابستان را داشته باشید، امسال هم مشکلی نخواهید داشت؛ اما اگر امسال اولین سالی است که می‌خواهید درس بخوانید، یک نیروی گریز از مرکز در شما وجود دارد که به شما می‌گوید «سال تحصیلی از اول مهر شروع می‌شود». سعی کنید به حرف‌های این نیروی گریز از مرکز توجه نکنید و برنامه‌های تابستان خود را اجرا کنید.

برنامه‌ریزی نقش موثری در موفقیت دارد. این درست است؛ اما فراموش نکنید که فقط برنامه‌ریزی کردن، موفقیت نیست. برنامه‌ریزی، بسترهای موفقیت را برای‌تان فراهم می‌کند؛ اما برای موفق شدن باید برنامه را اجرا کرد. اجرا کردن برنامه هم یعنی درس خواندن. بعضی از دانش‌آموزان ممکن است در تابستان خیلی به فکر بروند ودرس خواندن در تابستان جزء برنامه‌های اصلی آن‌ها باشد ولی 90 درصد وقت خود را برای برنامه‌ریزی و 10 درصد را برای اجرا بگذارند. شما جزء این دسته از دانش‌آموزان نباشید. پیشنهاد می‌کنم حتماً درس‌های سال آینده را در برنامه بگنجانید و فقط به فکر مرور درس‌های سالی که پشت سر گذاشتید، نباشید. خواندن درس جدید، انگیزه‌ی بیش‌تری به شما می‌دهد.

به فکر کتاب‌های کمک‌آموزشی باشید، اما نباید هر کتابی را که دوستانتان می‌گویند یا در کتاب‌فروشی می‌بینید، بخرید. یک الگو برای خود داشته باشید. برای هر درس، یک یا دو کتاب تهیه کنید و سعی کنید آن‌ها را کامل بخوانید. داشتن کتاب‌های زیاد، در بلندمدت برای‌تان اضطراب به وجود می‌آورد. همه‌ی ما میوه‌های تابستانه را دوست داریم. درس خواندن هم جزء میوه‌های تابستانه است که من دوست دارم. فکر می‌کنم شما هم دوست داشته باشید.

 

منبع دریافت این مطلب : کانون قلم چی

تعداد مشاهده (673)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "درس خواندن به طعم میوه های تابستان"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید