2 مرداد 1396

تابستان هم درس بخوانیم

مولف: فاطمه رفیعی   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

تابستان هم درس بخوانیم

این‌که درتابستان درس بخوانیم یا نخوانیم بستگی به هدفی دارد که برای دانش‌آموز اولویت بیش‌تری دارد. درس خواندن در تابستان برای دانش‌آموزی که اولویت اصلی او قبولی در آزمون نمونه‌دولتی یا تیزهوشان یا کسب رتبه‌ی خوب در کنکور است اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین بهتر است از فرصت تابستان استفاده کند.

درس خواندن درتابستان با توجه به گرمی هوا و میل به تفریح و سرگرمی کمی سخت است ولی اگر با روش درست و اصولی و متناسب با شرایط تابستان درس بخوانید می‌توانید از این فرصت برای رسیدن به هدفی که برای خود در نظر گرفته‌اید استفاده کنید.

بعضی از دانش‌آموزان قبل از فرارسیدن تعطیلات تابستان برنامه‌ریزی می‌کنند تا از این تعطیلات به بهترین نحو ممکن برای درس خواندن استفاده کنند ولی وقتی تعطیلات شروع می‌شود متوجه نمی‌شوند که چه‌طور 3 ماه تعطیلات تابستانی مانندسال‌های گذشته تمام شد و آن‌ها گویی کاری نکرده‌اند.

مشکل این‌جاست که این دانش‌آموزان با برنامه‌ریزی آشنا نیستند و فکر می‌کنند برنامه‌ریزی یعنی این‌که اهدافی را روی کاغذ بنویسند و از صبح تا شب بنشینند و برنامه را اجرا کنند و به قول دوستی، تا وقتی اجرای برنامه‌های‌مان تمام نشده نخوابیم! گفتن این‌که «باید برنامه‌ای بنویسیم که حتماً درتابستان درس بخوانیم» ساده است ولی اجرای برنامه‌ای که با خوش‌خیالی و بدون در نظر گرفتن شرایط شخصی و محیطی نوشته می‌شود به همان نسبت دشوار است و گاهی هم باشکست همراه می‌شود. حتی اگر با اراده‌ترین فرد هم برنامه‌ای را بدون در نظر گرفتن شرایط بنویسید حداکثر یک الی دو هفته می‌تواند به آن عمل کند.

برنامه‌ی راهبردی آزمون‌های کانون به شما کمک می‌کند تا با یک برنامه‌ی اصولی و صحیح، هم مروری بر درس‌های سال قبل داشته باشید و هم پیش‌خوانی برای سال بعد (نگاه به گذشته و نگاه به آینده)؛ ضمن این‌که قابل اجراست و به شما فرصت تفریح هم می‌دهد.

تعداد مشاهده (579)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "تابستان هم درس بخوانیم "


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید